1 lipca miał miejsce „I Rowerowy Rajd Nadobrzański z historią w tle” zorganizowany przez Klub 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej  w Międzyrzeczu, działającą przy Klubie Sekcję Turystyki Rowerowej Rowerowy Międzyrzecz oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta. Planując 45 kilometrową trasę nad rzeką Obrą wpisaliśmy się w 100 lecie walk o odzyskanie niepodległości przez 4 historycznie polskie miasta dawnego Powiatu Międzyrzeckiego, których nie zdołano odzyskać podczas Powstania Wielkopolskiego. Jedynie nadobrzański Zbąszyń rozstrzygnięciami Traktatu Wersalskiego (28.06.1919 – termin rajdu został wybrany nieprzypadkowo 🙂  powrócił do Polski.

Trasa była bardzo atrakcyjna, wiodła wzdłuż rzeki Obry z Międzyrzecza przez Pszczew gdzie uczestnicy rajdu mieli okazję zwiedzić Muzeum Szewca , Trzcielski Rynek by na zakończenie znaleźć się na Plaży Łazienki w Zbąszyniu. Dodatkową atrakcją był niewątpliwie rejs po zbąszyńskim jeziorze.

Już teraz planowane są kolejne inicjatywy „z historią w tle”, dziękujemy za pomoc Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Pszczewie, Sołectwu Jasieniec, Zbąszyńskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz firmie PHU Emkrzych Krzysztof Krzywiecki z Nadni.

Do zobaczenia za rok, w 100 rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego !

Zdjęcia znajdą Państwo na naszym profilu społecznościowym

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Lokalna-Grupa-Rybacka-Obra-Warta-390538987635134/

Udostępnij