W dniach 11-13 lipca br. Zbąszyńska Orkiestra Dęta miała przyjemność przebywać w Schronisku Młodzieżowym w Pszczewie. Przez trzy dni czas upłynął orkiestrze na wytężonej pracy, jak i wspólnej zabawie. Udało nam się rozpocząć pracę nad nowymi utworami, które będzie można usłyszeć już w nadchodzącym sezonie. Zdradzić tylko mogę, iż nasz repertuar rozszerzył się o znane tematy polskiej muzyki filmowej.

Gościem naszego obozu była Pani dyrygent Alicja Sobczak, która prowadziła część prób sekcyjnych, jak i całościowych. Pełniła również funkcję opiekuna wyjazdu. Oprócz zmagań z nowymi utworami, orkiestra odwiedziła Ośrodek Edukacji Przyrodniczej, gdzie  zostaliśmy zapoznani z przyrodą i mieszkańcami Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, po czym  sprawdziliśmy swoją wiedzę podczas małego quizu. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej mieliśmy również możliwość popracowania z mikroskopami, gdzie mogliśmy np. przekonać się ile organizmów żywych znajduje się w kropli wody.

Orkiestra skorzystała również z uroków pszczewskiej plaży.

Przypominam, że cały czas trwa nabór do Zbąszyńskiej Orkiestry Dętej i zapraszam każdego chcącego z nami pomuzykować, nauczyć się czegoś nowego oraz spędzić miło czas.

Julia Ogrodnik

Udostępnij