Na tyle na ile pozwalają warunki realizujemy turnusy młodzieżowe w ramach projektu Lokalna Instytucja Otoczenia Organizacji Obywatelskich w Regionie Obra – Warta. O samych turnusach piszą organizatorzy, my zaś chcemy przywołać niezwykłą sobotę 23 października br., kiedy to zorganizowaliśmy w Pszczewie prawdziwe warsztaty serowarskie dla podopiecznych Chorągwi Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków oraz mogliśmy porozmawiać o ważnych sprawach z niezwykłymi gośćmi, tj. Panem Posłem Jackiem Kurzępą, Wójtem Gminy Pszczew Panem Józefem Piotrowskim oraz społecznikiem i regionalistą Wojciechem Jachimowiczem.

W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania dla sklepu Serowar.pl, który na prowadzone przez nas  warsztaty przekazał mnóstwo atrakcyjnych gadżetów przydatnych do produkcji sera, tj. foremki, podpuszczki, kultury starterowe, annato i przydatne poradniki, za co serdecznie dziękujemy.  

Spotkanie nie były by możliwe bez wsparcia Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, sklepu #Serowar.pl,  oraz #WolontariatRybacki

 

Udostępnij