3 listopada 2021 roku zrealizowaliśmy 3 dostawę w akcji „Błękitne Krwiodawstwo”, polegającej na bezpłatnym przekazaniu ryb pochodzących z Regionu Obra – Warta (gospodarstwa rybackie z terenu 11 gmin pogranicza lubusko – wielkopolskiego tj. Bledzew, Międzyrzecz, Pszczew, Przytoczna, Trzciel – woj. lubuskie; Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Miedzichowo, Międzychód, Sieraków, Zbąszyń – woj. Wielkopolskie).

Wsparcie udzielane jest na rzecz pacjentów przebywających w Szpitalach zlokalizowanych w Międzyrzeczu, Międzychodzie i Nowym Tomyślu i personelu placówek. Na jego realizację przeznaczamy środki finansowe pozyskane od osób fizycznych w ramach  1%, darowizn, składek członkowskich Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta oraz współpracujących organizacji obywatelskich.

Dziś swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Agnieszka Olender, Starosta Międzyrzecki oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych Głębokie. Podczas krótkiego spotkania mogliśmy zapoznać się z przebiegiem prac badawczych dla ratowania Jeziora Głębokie w Gminie Międzyrzecz. Z naszej strony padła deklaracja przekazania środków finansowych na poczet sfinansowania części w/w prac w wysokości 3250,00 zł, zebranych w ramach celu szczegółowego „Ratujemy Jezioro Głębokie”,  w ramach akcji 1 % za rok 2020, organizowanej wspólnie przez nasze stowarzyszenie  oraz Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych Głębokie.

W roku 2021 zaplanowaliśmy jeszcze co najmniej 1 dostawę, w listopadowej dostawie do szpitali trafiła partia ok 100 kg Karpia w zalewie podanego w estetycznych 155 opakowaniach. Za pomoc w organizacji i realizacji dostawy dziękujemy firmie EMKRZYCH Emilia Krzywiecka z Nądni.

Zarząd SLGR Obra – Warta 

Udostępnij