Dziś tj. 13 października 2023 r. w Zespół Szkół w Sierakowie mieliśmy okazję wziąć udział w uroczystości związanej z Dniem Edukacji Narodowej oraz Dniem Patrona Szkoły. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało się wesprzeć aż 24 (!) pierwszoklasistów Technikum Rybackiego materiałami edukacyjnymi i sprzętem niezbędnym do zajęć terenowych, zakupionych wspólnie z Panią Beatą Olejarz, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego – PZW.org.pl oraz Panem Jakubem Roszukiem, Prezesem Grupy Rybackiej Opolszczyzna

O tym jak ważne jest kształcenie młodych Rybaków świadczy również obecności na spotkaniu przedstawicieli Uczelni i Instytutów Badawczych oraz podmiotów które są zainteresowane zatrudnianiem młodych Rybaków, w tym ARiMR oraz Wody Polskie.

Przyjmując zaproszenie zaproponowaliśmy demonstrację projektu „Powołanie do życia: Lubuskiego Związku Organizacji Pozarządowych „Win 'o’ Grona Aktywności Obywatelskiej”, wspieranego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, pod patronatem Jacka Kurzępy. Spotkanie stało się okazją do rozmów o potrzebach i oczekiwaniach związanych z kształceniem zawodowym, w tym szczególnie ważnym dla nas zawodem Rybaka. Cieszymy się również, że z dużą radością przyjęto przygotowany przez nas poczęstunek Regionalny, czyli #Rybułki.

Udostępnij