Dziś tj. 14 października 20 r. w Zespole Szkół w Sierakowie mieliśmy okazję wziąć udział w uroczystości związanej z Dniem Edukacji Narodowej oraz Dniem Patrona Szkoły. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało się wesprzeć pierwszoklasistów Technikum Rybackiego materiałami edukacyjnymi i sprzętem niezbędnym do zajęć terenowych.

W imieniu Stowarzyszenia wystąpiła Pani Prezes Hanna Paradowska, treść wystąpienia przytaczamy poniżej:

Szanowni Państwo

Dziś, po raz pierwszy mam okazję w imieniu Stowarzyszenia Lokalna Rybacka Obra – Warta witać uczniów i uczennice pierwszej klasy Technikum Rybackiego w Sierakowie. Gdy w roku 2009 powstawało nasze stowarzyszenie, z żalem opisywaliśmy minione czasy świetności szkoły założonej w roku 1939, w której od roku 2005 nie powstawała żadna klasa o profilu rybackim.

W roku 2012 udało połączyć się siły środowiska nauczycielskiego, rybaków, organizacji obywatelskich i samorządów, powoli, z przerwami, na zasadzie łączonej, ale jednak do szkoły powróciła nauka zawodu rybaka. Dziś jest Was 16, chcielibyśmy by za rok, naukę podjęło jeszcze więcej uczniów i uczennic, o co będziemy wspólnie się starać już od jutrzejszego dnia.

Drodzy pierwszoklasiści, w najbliższych latach zdobędziecie wiedzę i umiejętności, na które czekają setki gospodarstw rybackich i uczelnie, to Wy będziecie tworzyć przyszłość zawodu rybaka, jako zawodu odpowiedzialnego, wymagającego codziennego zaangażowania, zdolności zarządczych i umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Życzę wam wielu szczęśliwych chwil, jakie niesie za sobą nauka w tak niezwykłej szkole.

Na zakończenie Chciałabym podziękować organizacjom obywatelskim, które wsparły inicjatywę zapewnienia wyprawki szkolnej dla naszych pierwszoklasistów, tj.: Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”, Rybacka Lokalna Grupa Działania „Z Ikrą”, Główny Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie oraz firma AJ Group Sp. z o.o., dystrybutor marki PROS, produktów wysokiej jakości odzieży specjalistycznej i współdziałającej z nami na rzecz energetyki obywatelskiej Enea Spółka Akcyjna w Poznaniu.

Udostępnij