A jeśli start – to warto stawiać na młodzież!
Która – z bieganiem, co prawda, miała wiele wspólnego..
Ale tym razem to Oni decydują – jaki start jest dla nich ważny!
W ostatnich tygodniach w ramach kontynuacji działań projektowych, zawdzięczanych Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO), ruszyliśmy z kolejną odsłoną zadania pt. „Młodzi Na Start”.
 
W naszym Pszczewskim Schronisku Młodzieżowym gościliśmy dwie grupy piłkarskie, Klubu Sportowego „OBRA” Zbąszyń.
Trenerzy wraz z młodymi piłkarzami wykorzystali czas pobytu głównie na szlifowanie swoich umiejętności. Dzień rozpoczynali pobudką z samego rana i ruszali na poranny rozruch, któremu towarzyszyły marsze, biegi oraz ćwiczenia rozwojowe. Następnie po zdrowym śniadaniu, które sami przygotowywali, z entuzjazmem ruszali na Orlik, gdzie podczas treningu doskonalili swoje zdolności piłkarskie.
 
Oczywiście nie zabrakło też integracji przy obiedzie i chwili odpoczynku, którą mogli wykorzystać na słonecznej Pszczewskiej plaży.
Każdego dnia w godzinach popołudniowych, wyruszali na główny trening, który odbywał się na boisku trawiastym. Doskonalili na nim technikę piłkarską w grach, taktykę i ćwiczenia motoryczne.
 
Co jest imponujące — po zdrowej kolacji przygotowanej wspólnie w schronisku, wciąż pełni energii, opuszczali budynek, by wykonać 4 i ostatni trening, pełen gier i zabaw, który spajał i pomagał wzmacniać więzi drużyny. Dni kończyły się czynnościami porządkowymi. Turnus był także ważny pod innymi względami. Każdy mógł wykazać się odpowiedzialnością, będąc dyżurnym. Co dzień wyznaczano inne osoby, które przygotowywały posiłki i zaraz po nich sprzątały — to samo działo się na treningach, każdy wiedział, jakie jest jego zadanie.
Sobota zakończyła się wspólnym ogniskiem, pełnym rozmów i śmiechu. Następnego dnia odbył się ostatni mecz, po którym wszyscy podziękowali sobie za wytężoną pracę i bezpiecznie spędzony czas.
 
Jesteśmy szczęśliwi, że realizacja projektu jest tak owocna.
 
Determinacja i zaangażowanie to ważne cechy, które powinny towarzyszyć każdemu w realizacji swoich pasji. Naszym grupom można tego pogratulować, nie pomijając Trenerów drużyn, którzy również wkładają w swoją pracę całe serce i starają się przy tym przekazać, coś więcej niż sam kunszt związany z piłką nożną.
Młodzież w naszych czasach potrzebuje przewodników, którzy pokażą, im w czym tkwi sęk radości z codziennego życia; jak dostrzec te najważniejsze i najpiękniejsze wartości, które później kreują nam i innym świat dookoła. My mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie ważne puzzle, dzięki którym nasze działania mają sens. Życzymy, by to, co wypracowaliście, pozostało w waszej pamięci i życiu na zawsze i miało oczywiście — przełożenie na efekty i zadowalające wyniki podczas rozgrywek piłkarskich.
 
Projekt Lokalna Instytucja Otoczenia Organizacji Obywatelskich w Regionie Obra — Warta jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.
 
Zuzanna Melcer

Udostępnij