Na zaproszenie władz Samorządowych Powiatu Nowotomyskiego, Gminy Zbąszyń oraz Zarządu Członków Stowarzyszenia Powiatu Nowotomyskiego, 10 marca gościliśmy na dorocznym Walnym Zebraniu Członków. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję zarówno do porozmawiania o sprawach codziennych sołtysów oraz poznania najbardziej aktywnych przedstawicieli poszczególnych sołectw.

Dzięki pomocy Lasów Państwowych, wspólnie z grupą AstroGastro mogliśmy poczęstować zebranych potrawami pochodzącymi z darów lasu, w tym tatarem, pieczonym schabem, pieczenią i kotletami z jelenia oraz wyborną kiełbasa z dzika. Na stołach pojawiła się również Rybułka bazująca na wybornych rybach z Sierakowa, przygotowana przez firmę EMKRZYCH Emilia Krzywiecka z Nądni.

Występujący w naszym imieniu Pan Daniel Kufel przekazał informacje dotyczące zarówno serwowanych potraw jak i te pozwalające poznać wielofunkcyjną, zrównoważoną gospodarkę leśną i społeczną funkcję lasów. Nie każdemu jest wiadomo, że Leśnicy nie zajmują się tylko pozyskaniem drewna, ale zapewniają również możliwości aktywnego wypoczynku, aktywnie włączają się w sprawy społeczne i to wszystko z jednoczesnymi działaniami chroniącymi środowisko naturalne ekosystemów leśnych. Zebrani z zainteresowaniem przyjęli informacje o realizowanych na rzecz Kół Gospodyń wiejskich oraz Klubów sportowych konkursach dotacyjnych, o których więcej można przeczytać na stronie internetowej Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych https://www.cilp.lasy.gov.pl/konkursy.

Dziękujemy za zaproszenie.

Udostępnij