Dobry Wieczór 🙂
Przedstawiamy pierwsze efekty, kolejnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Matecznik Pomocniczości i Dobroci pod tytułem: „Wyrwani ze szponów pandemii… nie zostawia się przyjaciół w biedzie, a ludzi w potrzebie!”. 🤗
Realizacja zadań jest możliwa dzięki środkom otrzymanym z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, a patronat nad jego realizacją objął Poseł RP Jacek Kurzępa.
Grupa z Żar relacjonuje swoje pierwsze spotkania, dając wszystkim zastrzyk pozytywnych emocji, dzięki którym zamysł projektu spełnia się tworząc nadzieję, wsparcie, odnowę poczucia bezpieczeństwa wśród ludzi, radość i możliwość odbudowy pewnych sfer, które niestety przez pandemię zostały zachwiane. Chcemy patrzeć nieco szerzej, by w każdej sytuacji dostrzegać spektrum zła i dobra. Sytuacja pandemii – wyłącznie w złych skutkach, otwiera oczy i serca na wiele kwestii życiowych. Realizacja zadań podczas projektu daje możliwość pomocy, a zarazem rozwoju, ucząc nas, jak ważne jest, to by starać się nie tylko dla siebie, ale też dla innych, ku lepszej przyszłości.
Warsztaty Razem lepiej – międzypokoleniowe warsztaty edukacyjne i kulturalne polegające na odbudowie więzi społecznych – to spotkania dwóch pokoleń – seniorów i juniorów. Warsztaty polegające na wspólnych wymianach pasji, doświadczeń i umiejętności.
Seniorzy, przez pandemię nie mogli uczestniczyć w żadnych spotkaniach ze znajomymi. Pozostawanie w domach, niejednokrotnie odbiło się na ich psychice i niestety zdrowiu. Organizowane zajęcia, dzięki projektowi, którego pomysłodawcą jest Pan Poseł Jacek Kurzępa, były możliwością do odbycia ciekawych spotkań, łączących pokolenia zarówno w sposób edukacyjny jak i rozrywkowy, przy poczęstunku i dobrej zabawie.
Seniorzy – zapaleni brydżyści, prezentowali swoje umiejętności młodszemu pokoleniu, budząc w nich ciekawość do niecodziennej w tych czasach gry.
Zaś młodsi – zawodnicy i zawodniczki MKS „Sokół” Żary, przedstawiali swoje pasje i zaprosili seniorów na swoje rozgrywki sportowe w piłkę ręczną oraz koszykówkę.
Podczas warsztatów, gdzie stery objęli Seniorzy, młodzież obserwowała poczynania by opanować trudną umiejętność gry w brydża i na kolejnych spotkaniach móc zagrać wspólnie z fachowcami.
Kolejne warsztaty, zorganizowane w dniu 18 grudnia, odbyły się w bardzo wzniosłej atmosferze – na uroczystej kolacji, podczas której podsumowaliśmy dotychczasowe spotkania, porozmawialiśmy i wymieniliśmy się doświadczeniami m.in. jak wyglądało życie w okresie totalnego lockdownu podczas pandemii oraz obecnie, gdy uchyliły się drzwi, do możliwości spotkań i rozwijania swoich pasji. Po uroczystej kolacji, zrealizowaliśmy kolejne zajęcia. Przeprowadzono parę wspólnych zabaw między innymi: kalambury, opowiadanie ciekawych historii – towarzyszyło temu wiele śmiechu i wzruszeń.
Wszyscy bardzo chwalili sobie wspólnie spędzony czas i za każdym razem z wielką chęcią i radością zjawiali się, by realizować projekt, któremu wciąż towarzyszy ogrom pomysłów na następne równie wyjątkowe wydarzenia.
😊

Udostępnij