Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra -Warta otrzymała możliwość współtworzenia wirtualnej platformy pomocowej, w ramach której możliwa jest wymiana informacji pomiędzy darczyńcami, osobami gotowymi do udzielania pomocy oraz osobami udzielającymi pomocy Uchodźcom w Ukrainie.

W ciągu 2 dni zaprosimy do współpracy samorządy współtworzące SLGR Obra – Warta, parafie, organizacje obywatelskie i sołtysów, już teraz widzimy duży potencjał pomocowy w zakresie szybkiego e-dostępu do wspierających i potrzebujących wsparcia.

Co warto wiedzieć, Help.NGO ma europejskie biuro i centrum operacyjne w Polsce, jest także jedynym partnerem Organizacji Narodów Zjednoczonych w kraju graniczącym z Ukrainą. W ramach swojego lokalnego zaangażowania w regionie Help.NGO działa jako członek Konsorcjum Polskich Organizacji Pozarządowych i wspiera inicjatywy młodzieżowe, takie jak Forum Młodych Dyplomatów, realizowane wspólnie z siostrzanymi organizacjami na Ukrainie. Help.NGO współpracuje z Fundacją Quantum Cybersecurity Hub Europe, z polskim rządem, a także ma bezpośrednią linię raportowania do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Help.NGO współpracuje z QCHE, Organizacją Narodów Zjednoczonych, organizacjami pozarządowymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, tak aby bezpośrednio wspierać ludzi uciekających przed konfliktem, należą do nich Światowy Program Żywnościowy ONZ, UNICEF, UNHCR, World Central Kitchen, Telecoms Sans Frontiers i Czerwony Krzyż.

Zarząd SLGR Obra – Warta

Udostępnij