W dniu 25.07.2016r. przez kilka godzin popularne kąpielisko nad jeziorem Głębokie było areną radosnego festynu, podczas którego pielgrzymi mogli poznać uroki Ziemi Międzyrzeckiej i gościnność jej mieszkańców. Wspólnie śpiewali i tańczyli, ale przede wszystkim doskonale się bawili. Pływali po jeziorze kajakami i łódką strażacką, mogli poznać tajniki gry w bulle oraz przejść przyspieszony kurs modelarza. Pomagało nam 50-ciu gimnazjalistów i licealistów działających w Oazie przy parafii św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu. Goście na nudę nie narzekali, z zaciekawieniem przyglądali się walkom miejscowych rycerzy, otoczyli wianuszkiem transporter opancerzony rosomak oraz chętnie wchodzili do środka i na jego pancerz. Chętni mogli też wziąć do ręki i przymierzyć się do wystrzału z granatnika przeciwpancernego RPG-7 i karabinu szturmowego beryl. Długa kolejka ustawiła się do quada, którym strażacy wozili pielgrzymów po placu w centrum ośrodka. Potem odbył się tam pokaz, podczas którego strażacy fachowo rozpruli wrak samochodu i wyciągnęli na zewnątrz manekiny, pozorujące rannych pasażerów i kierowcę. Była to naprawdę bardzo ciekawa lekcja udzielania pierwszej pomocy, tak bardzo przydatna w życiu.

Kolejnym ważnym punktem programu była wspólna kolacja – frytki, surówka i pyszna rybka otrzymana od LGR Obra – Warta, a gdy napełniliśmy nasze brzuszki czekały już kolejne atrakcje: gry i zabawy integracyjne i tu dopiero było widać dynamizm, radość, uśmiech młodych bawiących się ludzi.

Ostatnim punktem wieczoru był występ zespołu „Bombastic” – taniec z pokazem ognia, byliśmy zachwyceni i zauroczeni. Dla wielu z nas był to przystanek przed Światowymi Dniami Młodzieży i spotkaniem z papieżem Franciszkiem W Krakowie.

Teresa Flisikowska

Udostępnij