Już w czerwcu wystartuje nowa edycja Rybackiego Programu Stypendialnego, finansowanego głównie ze środków  pozyskanych w ramach 1% zwrotu z podatku PIT. Poprzednia edycja umożliwiła nam wsparcie 340 uczniów / uczennic na łączną kwotę 96.183,50 zł i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa :-). Program w całości jest dedykowany pamięci Jana Jakuba Volmera (1753-1836), wspaniałego społecznika, znanego w kraju i daleko poza jego granicami przedsiębiorcy i przede wszystkim obywatela powiatu Międzyrzeckiego (woj. Poznańskie), powstałego w drodze Ustawy Sejmu Wielkiego z dnia 2 listopada 1791 r. pn. Rozkład województw, ziem i powiatów, z oznaczeniem miast, a w nich miejsc konstytucyjnych dla sejmików w prowincjach Koronnych i W. Ks. Litewskiego krótko funkcjonującego powiatu, w większości zbliżonego do obszaru na którym działa dziś nasze rybackie stowarzyszenie.

O czym warto pamiętać:
1. Konkurs wystartuje w połowie czerwca i potrwa do połowy lipca br.
2. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące składania wniosku i sposobu jego oceny znajdą się na stronie internetowej www.lgrow.pl, w ogłoszeniu konkursowym oraz w Rybadiu.
3.  Wszystkich zainteresowanych konkursem prosimy o zwrócenie uwagi na to że obok zdobytych ocen i udziału w konkursach będziemy oceniać również działalność społeczną i czytelnictwo. W załączeniu wzór wniosku oraz obowiązujący w roku bieżącym regulamin programu.

Pobierz: Regulamin Stypendia 2016+
Pobierz: Wniosek Stypendialny 2016+

Udostępnij