10 lutego klasa przyrodniczo-medyczna z Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu udała się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, by tam uczestniczyć w Dniach Akademickich na Wydziale Biologii. Ta wizyta jest efektem podpisanej dzień wcześniej w auli zbąszyńskiej Filharmonii Folkloru Polskiego umowy o współpracy między Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza a Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu i Gimnazjum w Zbąszyniu.
Władze uczelni reprezentował prof. dr hab. Jacek Witkoś – Prorektor UAM ds. nauki i współpracy międzynarodowej oraz prof. dr hab. Bagdan Jackowiak – Dziekan Wydziału Biologii, a władze samorządowe Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. Zbąszyńskie szkoły reprezentowali ich dyrektorzy: mgr Bogusław Pietrusiewicz – Liceum oraz mgr Łukasz Woźny – Gimnazjum, a na widowni zasiedli uczniowie klas przyrodniczo-medycznych. Umowa o współpracy miedzy Liceum Garczyńskiego oraz Gimnazjum a Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pozwoli gimnazjalistom i licealistom klas przyrodniczo-medycznych w szerszym zakresie uczestniczyć w wykładach, warsztatach i innych zajęciach organizowanych przez Wydział Biologii. Liczymy też na wsparcie merytoryczne i techniczne w realizowanych przez nas badaniach terenowych, takich jak badanie wody Jeziora Zbąszyńskiego czy w prowadzeniu badań i pisaniu prac konkursowych.
Zajęcia dla klas patronackich w czasie Dni Akademickich w jednym z najlepszych w kraju ośrodków akademickich pozwoliły naszym uczniom rozwinąć zainteresowania i potwierdziły, że warto uczyć się biologii. Dziękujemy.