11 marca br. wspólnie z innymi Sołtysami reprezentującymi województwo lubuskie miałem zaszczyt wzięcia udziału w ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Przysusze. O pracy Sołtysa napisano miliony stron różnego typu opracowań, więc choćby z tego powodu nie będę opisywał służby którą również i ja mam zaszczyt piastować.  Z ważnych rzeczy chciałbym przekazać informacje które mnie osobiście zainteresowały tj. ukierunkowanie działań administracji na prawdziwe wsparcie rozwoju sołectw i mniejszych miast, w tym szczególnie  w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, potrzeb osób starszych czy też wreszcie poprawy stanu dróg lokalnych. Więcej informacji na temat spotkania znajdą Państwo na stronie internetowej rządu:

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-traktujemy-polske-jako-wielka-wartosc-jako-dobro.html

Podczas spotkania miałem okazję porozmawiać z wieloma ciekawymi osobami, w tym również z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim.  Po spotkaniu z dużym optymizmem patrzę na zmiany które już zachodzą i które wkrótce poprawią warunki pracy Sołtysa oraz warunki mieszkania i pracy mieszkańców poszczególnych sołectw. Wszystkim sołtysom życzę wytrwałości i optymizmu !

Z przyjacielskim pozdrowieniem

Józef Jęcz, Sołtys Sołectwa Jasieniec.

 

Udostępnij