W ramach przygotowań do konferencji „Transformacja Energetyczna Nadobrzańskich Terenów Powiatu Wolsztyńskiego, Nowotomyskiego i Międzyrzeckiego — gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy – edycja 2024”, w dniu 11 czerwca odbyła się wizyta studyjna dzisiejszych panelistów i gości.

Przedstawiciele Fundacji na Rzecz Rozwoju Polski Zachodniej we Wrocławiu, Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej ZKLASTER, Stowarzyszenia Energii i Wodoru Wklaster, Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE (KIKE), Grupy Kapitałowej ENEA SA oraz SLGR Obra – Warta mogli zapoznać się z wdrożeniami związanymi z generowaniem i magazynowaniem energii słonecznej i wiatrowej, planami na rzecz budowy małej elektrowni wodnej, technologiami usuwającymi zanieczyszczenia powietrza, magazynowaniem wody oraz uprawami ekologicznymi.

Wizytowane obiekty to Szkoła Podstawowa w Przyprostyni, mural na ścianie budynku przy skateparku na plaży w Zbąszyniu, Stacja Uzdatniania Wody przy ulicy Reja w Zbąszyniu oraz farma fotowoltaiczna o mocy 2MW położona w obrębie Jasieniec (gmina Trzciel).

Gospodarzami spotkania byli Burmistrz Zbąszynia, Pan Tomasz Kurasiński, Burmistrz Trzciela, Pan Jacek Ignorek oraz Pan Albin Garnysz, Wiceprezes Zarządu AWEK Sp. z o.o.

Udostępnij