Dziś tj.  16 października 2017 r. w Zespole Szkół w Sierakowie  mieliśmy okazję wziąć udział w  uroczystości związanej z Dniem Edukacji Narodowej oraz Dniem Patrona Szkoły. Jesteśmy dumni że po raz kolejny udało się wesprzeć pierwszoklasistów Technikum Rybackiego sprzętem niezbędnym do zajęć terenowych. W tym roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka  Obra – Warta zostało wsparte przez  Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych z siedzibą w Lęborku, Rybacką Lokalną Grupę Działania „Opolszczyzna” z siedzibą w Opolu, Gospodarstwo Rybackie Sieraków oraz Gospodarstwo Rybackie Zbąszyń, dzięki czemu każdy z uczniów otrzymał niezbędne wyposażenie o wartości  750,00 zł każde.

Wśród wystąpień okolicznościach mieliśmy okazję przekazać serdeczne życzenia Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Marty Kubiak oraz Prezesa LGR Obra – Warta Pana Bernarda Dorożały, który zakończył wystąpienie następującym zapewnieniem: „Ucząc się pilnie i wytrwale pamiętajcie, że zawsze możecie na nas starszych Rybaków liczyć oraz to, że czekamy na Wasze nowe pomysły i umiejętności”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do Technikum Rybackiego zapisze się co najmniej 20 nowych uczniów i uczennic, o co zabiegamy wspólnie od kilku już lat 😉

Stowarzyszenie LGR Obra – Warta podczas uroczystości reprezentowali Prezes Pan Bernard Dorożała oraz Członkowie Zarządu Pani Ewa Walkowska i Pan Józef Jęcz.

 

Udostępnij