W Pszczewskim schronisku gościmy grupę z szkoły z Łomnicy należącej do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Chrośnicy. Poniżej relacja z udanej wycieczki, zapraszamy Was za rok w roku 2018.

Niespełna dwa tygodnie minęły od powrotu gimnazjalistów z pięknego Pszczewa, a już kolejna grupa uczniów naszego zespołu, dzięki Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta, odwiedziła jesienny Pszczew.

Dwudniowy pobyt obfitował w atrakcje, a uczniowie starali się z nich korzystać pełną piersią. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły kino „Przystań”, gdzie obejrzały film ukazujący moc więzi rodzinnych. Po seansie nadszedł czas na odkrywanie Pszczewa. Był spacer po promenadzie nad jeziorem, wejście na punkt widokowy i oczywiście zakupy w „Biedronce” :-). Po powrocie do schroniska na nudę nie było czasu. Po obiedzie zaczęła się lekcja…matematyki. Krzyżówki, quizy i zabawy matematyczne spodobały

się naszym podopiecznym. Ostatnim punktem dnia była dyskoteka andrzejkowa z wróżbami i zabawami. Po jej zakończeniu nie pozostało uczniom nic innego jak oddać się w objęcia Morfeusza.

Rankiem wszyscy obudzili się weseli i szczęśliwi, w końcu nie musieli iść do szkoły ;-). Bez większego pośpiechu uczniowie zjedli śniadanie, a następnie udali się na wycieczkę do Parku Krajobrazowego w Pszczewie na lekcję przyrody w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Po jej zakończeniu nadszedł czas na pożegnanie z pięknymi widokami i ostatni spacer wokół jeziora. Po powrocie dzieci zjadły słodki podwieczorek, spakowały się i posprzątały, a następnie wyruszyły w drogę powrotną do domu.

Wspaniale jest tak oderwać się od szarej rzeczywistości…dziękujemy raz jeszcze Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta, że dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Chrośnicy mogły tego doświadczyć.

Tekst: Anna Kluj

 

Udostępnij