22 czerwca 2024 roku kolejny Nadobrzański Rajd Rowerowy przeszedł do historii jako przykład współdziałania organizacji obywatelskich, jednostek samorządu terytorialnego i środowisk wojskowych na rzecz inicjatyw ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Po raz kolejny w niekonwencjonalny sposób uczciliśmy pamięć o tych, którzy negocjowali i podpisali Traktat Wersalski w dniu 28 czerwca 1919 roku, który do dziś ma wpływ na ziemie Kresów Zachodnich Polski. Wykorzystanie rowerów elektrycznych w rekreacyjnym rajdzie rowerowym dawną granicą wersalską na dystansie około 48 kilometrów pozwoliło nam, amatorom, dorównać tempem jazdy zawodowcom. Z dziecinną łatwością pokonaliśmy trasę, mimo stromych podjazdów, słońca, wiatru i deszczu, który tego dnia dopisał w dużych ilościach, co nie zraziło nikogo.

Na trasie rajdu poznaliśmy również bogatą historię Międzyrzecza, Pszczewa, Trzciela i Zbąszynia, obserwowaliśmy wspólną pracę młodych osób z Polski i Ukrainy, troszczyliśmy się o czystość miejsc postojowych nad rzeką Obrą, mieliśmy okazję spróbować kuchni regionalnej i wojskowej, poznać założenia Programu Czyste Powietrze oraz wziąć aktywny udział w wydarzeniach Nocy Świętojańskiej organizowanych tego dnia w Zbąszyniu.

Podziękowania dla wszystkich, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w Rajdzie oraz wsparli jego organizację, w tym szczególnie:

1. Gmina Pszczew – Pan Wójt Krystian Grabowski.

2. Gmina Trzciel – Pan Burmistrz Jacek Ignorek.

3. Gmina Zbąszyń – Pan Burmistrz Tomasz Kurasiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszyniu, Pan Paweł Michałowski.

4. Stowarzyszenie Matecznik Pomocniczości i Dobroci.

5. Stowarzyszenie Patriotyczny Zbąszyń.

6. Koło Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie oraz Rada Sołecka Strzyżewa.

7. Klub Wojskowy przy 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.

8. Uczestnikom Rajdu Rowerowego organizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła.

Zapraszamy za rok !

Udostępnij