Koło Gospodyń Wiejskich Stokrotki, Sołtys i Rada Sołecka oraz Strażacy z miejscowej jednostki OSP Kaława zaprosili nas na „Festiwal Ziemniaka”, który odbył się w sobotę, 19 sierpnia w Kaławie.

Dla wszystkich zaproszonych Gości i Mieszkańców czekała moc atrakcji, takich jak konkursy, dmuchańce, zabawa taneczna, niezliczone i przepyszne potrawy ziemniaczane przygotowane Koła Gospodyń Wiejskich.

Przyjmując zaproszenie postanowiliśmy zainaugurować projekt Powołanie do życia: Lubuskiego Związku Organizacji Pozarządowych „Win 'o’ Grona Aktywności Obywatelskiej””, wspierany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Dzięki udziałowi w wydarzeniu, mogliśmy porozmawiać o pomysłach Waszych organizacji, czy to edukacyjnych, czy to budowlanych. Rozpoczęliśmy również przyjmowanie zgłoszeń do Grupy Roboczej, która pozwoli na oddolne i prawdziwe opracowanie strategii rozwoju SLGR Obra – Warta, oraz Lubuskiego Związku Organizacji Pozarządowych „Win 'o’ Grona Aktywności Obywatelskiej”. To o czym rozmawialiśmy, chcemy skoncentrować się głównie na Społeczeństwie Obywatelskim, Tradycji i Kulturze, Ochronie Środowiska Naturalnego i Energetyce Obywatelskiej, główne nurty uzupełnimy Przedsiębiorczością, Produktami Lokalnymi i Edukacją. W najbliższych tygodniach pojawimy się na kolejnych wydarzeniach o czym będziemy zawiadamiać na bieżąco, by z naszym namiotem, świetnymi Rybułkami zachęcać społeczników do włączenia się w życie naszego stowarzyszenia. Niespodzianki mamy również dla sympatyków energii odnawialnej 🙂

Za ogrom serdecznych słów kierowanych do nas, serdecznie dziękujemy patronującemu projektowi Panu Poseł na Sejm Jacek Kurzępa, KGW Stokrotki Kaława. Dziękujemy za wizytę i rozmowy Pani Staroście Agnieszce Olender oraz Panu Burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi.

Do zobaczenia wkrótce.

Zarząd SLGR Obra – Warta

Udostępnij