Na zaproszenie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji i Stowarzyszeń Polskich Dzieci Wojny gościliśmy z wizytą w Długiem, gm. Strzelce Kraińskie podczas Pierwszego Narodowego Dnia Polskich Dzieci Wojny.

Przyjmując zaproszenie zaproponowaliśmy demonstrację projektu „Powołanie do życia: Lubuskiego Związku Organizacji Pozarządowych „Win 'o’ Grona Aktywności Obywatelskiej”, wspieranego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Spotkanie stało się okazją do rozmów o potrzebach i oczekiwaniach osób starszych, uchodźców z Ukrainy, ofiar totalitaryzmów, czy wreszcie postaw patriotycznych. Również te aspekty będziemy chcieli uwzględnić w działaniach realizowanych przez nasze stowarzyszenie w najbliższych latach. Cieszymy się również, że z dużą radością przyjęto przygotowany przez nas poczęstunek Regionalny, czyli #Rybułki.

Dziękujemy za możliwość udziału w tak niezwykłym wydarzeniu, dziękujemy za odwiedziny i rozmowy Panu Profesorowi Jacek Kurzępa oraz Prezesowi Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji i Stowarzyszeń Polskich Dzieci Wojny, Panu Augustynowi Wiernickiemu. Za wsparcie organizacyjne dziękujemy Panu Andrzejowi Kaczmarkowi, Prezesowi Stowarzyszenia Właściciel i Domków Letniskowych Głębokie.

Zarząd SLGR Obra-Warta.

Udostępnij