W ramach przygotowań do nowej perspektywy UE, mieliśmy okazję zaproponować i współrealizować niezwykłe wydarzenie, jakim niewątpliwie była wizyta uczniów klas I i II Technikum Rybackiego z  Zespołu Szkół w Sierakowie, która odwiedziła 30 maja br.  PGL LP Gospodarstwo Rybackie Krogulna. Podczas całodniowej wizyty mogliśmy poznać m.in. historię gospodarstwa, zakres produkcji i nowoczesnego przetwórstwa, działania marketingowe oraz sprawy związane z gospodarką wodną na stawach, szczególnie w kontekście ilości wody niezbędnej do uzupełnienia zalewów w wyniku parowania i przesiąków, występujące deficyty wody i metody zapobiegawcze oraz przeciwdziałanie kłusownictwu.

Wspólna Inicjatywa pokazuje, że zarówno Leśnicy jak i Rybacy potrafią działać razem i dzielić się wiedzą na rzecz dobra wspólnego, jakim jest otaczające nas środowisko, szczególnie woda i lasy.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrektor GR Krogulna –  Pani Renacie Olszewskiej, Panu Wojciechowi Preuhsowi, absolwentowi Sierakowskiego Technikum Rybackiego Panu Andrzejowi Pożodze oraz pracownikom gospodarstwa rybackiego za gościnność, profesjonalizm i świetną organizację wizyty. Podziękowania składamy również Panu Damianowi Ostrowskiemu wychowawcy klas rybackich i Panu Jackowi Zywertowi – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Sierakowie, za opiekę i wsparcie merytoryczne.

Wizytę współorganizowały:

PGL LP Gospodarstwo Rybackie Krogulna, Zespół Szkół w Sierakowie, Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”

Wsparcie finansowe zostało udzielone przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych – https://www.cilp.lasy.gov.pl/, za co serdecznie dziękujemy.

Prezes SLGR Obra – Warta Hanna Paradowska

Udostępnij