Miło nam poinformować, że dnia 17 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyło w nim 57 wykonawców ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu Międzyrzecz, wyłonionych do tego etapu podczas prezentacji gminnych. Tytuł laureata i nominację na etap wojewódzki otrzymali: Hanna Korczyńska SP w Przytocznej, Hubert Izdebski SP Nr 3 w Międzyrzeczu, Michalina Stankiewicz SP w Bukowcu (kat. uczniów szkół podstawowych klasy I-III). Agata Łyskawińska i Konrad Nonn ZE SP w Skwierzynie, Tytus Maciński SP w Przytocznej (kat uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI), Alicja Krzywoszyja i Zofia Derwich z Gimnazjum Nr 1 w Międzyrzeczu oraz Robert Kaczmarek zgłoszony przez GOKiS w Trzcielu, który wystąpi w finale wojewódzkim 3 raz z rzędu (kat. uczniów szkół gimnazjalnych).

Laureaci wystąpią na etapie finałowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2016: 19 maja 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej (szkoły podstawowe) oraz 20 maja 2016 r. w Żagańskim Centrum Kultury (gimnazja).

Na miejscu wyróżniono recytatorów: kl. I-III szkół podstawowych: Kinga Kapłon SP w Bledzewie, Dominik Matusiewicz i Aleksander Kmieciak SP w Przytocznej, Mikołaj Bubnowski ZE SP w Skwierzynie, Weronika Milewska SP Nr 4 w Międzyrzeczu, Maja Nikolin i Jakub Dąbrowski GOKiS Trzciel, kl. IV-VI szkół podstawowych: Laura Hassa i Jagoda Zamorska SP Nr 2 w Międzyrzeczu, Dominika Piosik SP Nr 4 w Międzyrzeczu, Olimpia Tuszyńska ZE SP Skwierzyna, Oliwia Świątkowska SP Bledzew, Kornelia Polechajło GOKiS Trzciel, Paulina Pryszczewska SP Przytoczna, kl. gimnazjalne Nina Strzelecka, Aleksandra Dajworska, Aleksander Ciślak – Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzeczu, Zuzanna Maszewska Gimnazjum w Pszczewie, Oliwia Urbańska Gimnazjum w Przytocznej, Michał Mudrecki zgłoszony przez GOKiS w Trzcielu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu a w szczególności laureatom za których trzymamy kciuki w kolejnych etapach konkursu.

Udostępnij