Zapraszamy do słuchania Rybadia, w którym codziennie o godz. 15.00 mogą posłuchać Państwo audycji muzycznej z Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu. Harmonogram najbliższych audycji:

7 kwietnia: czwartek – Mieczysław Fogg w jazzowej odsłonie

Z początkiem marca 2016 roku w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu odbył się koncert pt. „Mieczysław Fogg w jazzowej odsłonie” w wykonaniu: Jacka Kotlarskiego (wokal), Dawida Troczewskiego (fortepian, aranżacje), Jarka Buczkowskiego (akordeon), Zbigniewa Wrombel (kontrabas) i Krzysztofa Przybyłowicza (perkusja).

8 kwietnia: piątek – Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej pianistów i duetów muzycznych

W dniach 13-14 stycznia 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Zbąszyniu odbyły się Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej pianistów szkół muzycznych II stopnia i duetów muzycznych I stopnia. Za zgodą uczestników w Rybadiu będą nadawane następujące utwory:

– duet fortepianowy Julia Piwowarska i Weronika Dąbek – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu
– Stanisław Majewski z Zespołu Szkół Muzycznych w Gnieźnie
– Piotr Zuchowski z Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

9 kwietnia: sobota – Recital fortepianowy Jacka Kortusa

Podczas nadzwyczajnego koncertu w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu w dniu 4.02.2016 r. odbył się recital fortepianowy Jacka Kortusa – znakomitego pianisty, laureata wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Program koncertu wypełniły utwory Fryderyka Chopina. Były to m.in. Fantasie – Impromptu cis – moll op. 66, Scherzo h – moll op. 20, Sonata b- moll op. 35, Polonez As – dur op. 53 oraz Nokturn cis – moll op. posth.

10 kwietnia: niedziela – Spacerkiem przez wieki – muzyka rozrywkowa od baroku do współczesności

W dniu 12 listopada 2015 roku w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu odbył się koncert „Spacerkiem przez wieki – Muzyka rozrywkowa od baroku do współczesności”, którego wykonawcami są:

Andrzej Kulka – trąbka
Leszek Kaczor – trąbka
Damian Lotycz – waltornia
Wojciech Jeliński – puzon
Marcin Nowak – tuba.

11 kwietnia: poniedziałek – Krótkie nagranie z koncertu przygotowanego na Międzynarodowy Dzień Muzyki

Koncert odbył się w dniu 1 października 2015 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Wystąpili: Mariusz Monczak – skrzypce (Montreal), Andrzej Hop – skrzypce (Orkiestra kameralna PR „Amadeus”), Mateusz Kowalski – fortepian (Akademia Muzyczna w Poznaniu i PSM w Zbąszyniu), Zbigniew Waszak – fortepian (Akademia Muzyczna w Poznaniu i PSM w Zbąszyniu). Gościnnie: Mikołaj Monczak i Marcelina Ciepielewska (PSM w Zbąszyniu).

12 kwietnia: wtorek – Recital Antona Michaiłowa

23 kwietnia 2015 roku w Filharmonii w Zbąszyniu odbył się recital basa Antona Michaiłowa z towarzyszeniem akordeonu i kontrabasu.

Anton Michaiłow urodził się na dalekiej Syberii. Po ukończeniu Konserwatorium Muzycznego w Świerdłowsku współpracował jako solista z różnymi instytucjami muzycznymi. W ostatnich latach rozwija się kariera solowa artysty, który wykonuje głównie romanse rosyjskie, pieśni ludowe oraz arie z oper kompozytorów z całego świata. Z powodzeniem koncertuje w Polsce, Rosji, Francji, Puerto Rico, Finlandii, Włoszech i Estonii.

Udostępnij