OFFENSYWA to młody, szczeciński zespół, grający melodyjny punk rock z domieszką rock’n’rolla. Kapela powstała w 2006 roku, pod szyldem NO FUTURE. Aktualnie, od początku 2012 roku występuje pod nową nazwą OFFENSYWA

Największe sukcesy zespołu:
– Zwycięstwo w krajowych Eliminacjach do Przystanku Woodstock (2013)
– Występ na Dużej Scenie XIX Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (2013)
– Występ na scenie Pokojowej Wioski Kryszny podczas XX Przystanku Woodstock (2014)
– Występ na scenie Pokojowej Wioski Kryszny podczas XVIII Przystanku Woodstock (2012)
– Występ na Dużej Scenie Woodstock Ukraine (2014)
– Występ na Dużej Scenie Festiwalu w Jarocinie w ramach finału Jarocińskich Rytmów Młodych (2015)
– Występ na Małej Scenie Festiwalu w Jarocinie (2014)
– Występ w charakterze supportu zespołu RISE AGAINST (Chicago, USA) (2015)
– Udział w półfinale 6\. Edycji telewizyjnego talent show „Must Be The Music – Tylko muzyka”.
– Udział w 22.Finale WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
– Przeszło kilkaset koncertów całym kraju

W sierpniu 2012 roku, nakładem wrocławskiej firmy Lou&Rocked Boys, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Jest jak jest”, który zawiera 13 autorskich kompozycji, utrzymanych w stylistyce melodyjnego punk rocka. Wszystkie autorskie teksty są pisane w języku polskim, co zdecydowanie wyróżnia młody band na krajowym podwórku, gdzie w nurcie neopunkowym dominuje przekaz anglojęzyczny.

W lutym 2015 roku na rynku muzycznym pojawił się drugi album długogrający zespołu, zatytułowany „Zwycięstwa smak”. Krążek zawiera 11 autorskich kompozycji, utrzymanych w stylistyce post punkowej z domieszką klasycznego rock’n’rolla. Wszystkie teksty znajdujące się na płycie napisane zostały w języku polskim. „Zwycięstwa smak” to powiew świeżości oraz kwintesencja młodości i klasycznego punk rocka w nowoczesnej formie. Bez wątpienia jest to album, na którym każdy, nawet najbardziej wybredny słuchacz, znajdzie coś dla siebie – od energetycznych czadów, przez postbeatelsowskie, melodyjne piosenki, na nieco lżejszej i skłaniającej do autoanalizy balladzie kończąc. W szczytowym momencie album „Zwycięstwa Smak” gościł na 40 miejscu OLiS-u, co dla młodego zespołu, grającego muzykę niezależną jest nie lada osiągnięciem.

SKŁAD:
Krzysztof Borkowski – śpiew, gitara rytmiczna
Przemysław Borkowski – gitara basowa, chórki, teksty
Jakub Adamus – perkusja

Dobra-Dobra… Złotoryjska kapela założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc.) i Rafała ravciosa Chmielewskiego (bas voc.) Obaj grali jeszcze w latach osiemdziesiątych w kapeli NEO-HAOS. Po ponad dwudziestu latach postanowili ponownie połączyć siły by coś jeszcze „nim starość rozśmieszy” zrobić na scenie punkowej.
Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. Kapela koncertuje głownie lokalnie ku uciesze zastępu zuchów, kółka geriatrycznego i swojej. Na zrzędliwe stwierdzenia typu Rock jest martwy, Punk-Rock umarł, zgodnie odpowiadają:
– Dobra-Dobra… Nie p…

Zapraszamy serdecznie dnia 09.04.2016 do Baru Roma w Trzcielu na koncert Zespołów OFFENSYWA oraz Dobra-Dobra… Start godzina 20:00, cena biletu 15,00 i 20,00zł.

Udostępnij