2 kwietnia 2021 roku wystartowała akcja „Błękitne Krwiodawstwo”, polegająca na bezpłatnym przekazaniu ryb pochodzących z Regionu Obra – Warta (gospodarstwa rybackie z terenu 11 gmin pogranicza lubusko – wielkopolskiego tj. Bledzew, Międzyrzecz, Pszczew, Przytoczna, Trzciel – woj. lubuskie; Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Miedzichowo, Międzychód, Sieraków, Zbąszyń – woj. Wielkopolskie).

Wsparcie udzielane jest na rzecz pacjentów przebywających w Szpitalach zlokalizowanych w Międzyrzeczu, Międzychodzie i Nowym Tomyślu i personelu placówek. Na jego realizację przeznaczamy środki finansowe pozyskane od osób fizycznych w ramach  1%, darowizn, składek członkowskich Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta oraz współpracujących organizacji obywatelskich.

W roku 2021 zaplanowaliśmy co najmniej 2 dostawy, dziś do szpitali trafiła partia 100 kg Amura, wypatroszonego przez Rybaków z Sierakowa. Maseczki i dezynfekcja tylko trochę nam przeszkadzały :), dziękujemy Stowarzyszeniu Właścicieli Domków Letniskowych #Głębokie za wsparcie dzisiejszej akcji. Kolejną dostawę planujemy w czerwcu br.

Zarząd SLGR Obra – Warta  

 

 

Udostępnij